Експерти: український бізнес почав частіше використовувати овердрафт і факторинг | Факторинг Фінанс Факторинг Финанс
Новини
23.10.2014

Експерти: український бізнес почав частіше використовувати овердрафт і факторинг


Сьогодні багато українських компаній фіксують істотне падіння виручки і погіршення платіжної дисципліни контрагентів, внаслідок чого бізнесу вкрай важливо мати доступ до короткострокових кредитних ресурсів. Як наслідок, в даний час корпоративні клієнти дуже зацікавлені в інструментах фінансування оборотних коштів, а також покриття короткострокових розривів ліквідності. В їх числі – овердрафти, факторинг і кредитні лінії.

Овердрафт є ефективним інструментом для закриття короткострокових розривів поточної ліквідності. Він дозволяє клієнту отримати зручний і швидкий доступ до кредитних коштів і таким чином уникнути затримок при розрахунках з партнерами. Овердрафт дає можливість знизити витрати на оплату відсотків, тому що погашення відбувається автоматично за рахунок щоденних надходжень на поточний рахунок компанії, а також отримати додаткові кошти без надання застави. Ліміт овердрафту розраховується пропорційно сумі надходжень грошових коштів на рахунку клієнта.

Ще одним інструментом який в даній ситуації має гарний попит серед клієнтів і, який на сьогодні можуть запропонувати лише одиниці банків, є факторинг. Послуги факторингу можуть бути корисні компаніям, які хочуть прискорити оборотність робочого капіталу, ефективно управляти дебіторською заборгованістю і знизити ризики для бізнесу. Завдяки факторингу клієнт може не тільки отримати необхідне для його бізнесу фінансування, а й можливість збільшити обсяги бізнесу за рахунок збільшення товарного кредиту на дебіторів. Додатковою перевагою факторингу є поліпшення платіжної дисципліни дебіторів, оскільки, як показує практика, дебітори більш акуратно платять клієнтам, коли знають, що їх обов’язок переданий банку.

Майбутнє за комплексними рішеннями для клієнтів та їх контрагентів

В даний час багато вітчизняних компаній вже використовували практично всі доступні інструменти оптимізації внутрішніх процесів і підвищення ефективності діяльності. Подальша оптимізація можлива тільки завдяки оптимізації процесів всередині товарного ланцюжка, в якому працює компанія.

Гривня в пріоритеті

Нестабільна ситуація в країні та економіці істотно ускладнює підприємствам прогнозування і планування діяльності в довгостроковій перспективі. Внаслідок, аналітики ФІДОБАНКа фіксують тенденцію зниження інтересу з боку бізнесу до інвестиційних кредитів.

Тим не менш, цей вид ресурсів як і раніше має свій попит. Компанії зацікавлені інвестувати в зниження споживання енергоресурсів і використання альтернативних джерел енергії, однак сьогодні банки не можуть задовольнити в повній мірі їх інвестиційні потреби через відсутність довгострокових ресурсів.

Ще одна примітна тенденція останніх місяців – багато представників корпоративного сектора відмовляються від валютного кредитування через зростання ризиків. Причини: прискорення темпів девальвації гривні, зростання дефіциту валюти у зв’язку зі зниженням обсягів повернення в країну експортної виручки і ускладнення процесу купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку. В результаті позичальники воліли використовувати більш дороге, але в той же час і більш передбачувану кредитування в національній валюті. Подібні переваги клієнтів призвели до зниження банківського портфеля валютних кредитів.

itexpert.org.ua


Зворотній зв’язок